Spomedzi domácich produktov na trávenie voľného času je údržba sauny jednou z najľahších činností. Tu je niekoľko tipov na zabezpečenie toho, že stav vašej sauny z červeného cédra bude zodpovedať očisťujúcej relaxácii, kvôli ktorej sa sauna navštevuje.

1. Seďte na uteráku

Keď svoje pozadie uložíte počas saunovania na uterák, drevo sauny zostane dlhšie bez farebných zmien. Takýto ochranný prvok sauny nemusí byť extra jemný alebo absorpčný. Poslúži akýkoľvek starý uterák. Sedením alebo ležaním na uteráku ochránite lavice sauny pred potom.

2. Lavice sauny po skončení utrite

Po skončení saunovania vezmite utierku, namočte ju do vody a lavice utrite sauny. Nemusíte tomu venovať príliš veľa námahy – stačí pretrieť raz alebo dvakrát.

3. Používajte sódu bikarbónu

Na dôkladné čistenie sauny odporúčame používať roztok pripravený z vody a sódy bikarbóny. Je to účinná zmes, ktorú možno bezpečne použiť na čistenie interiéru vašej sauny.

4. Nezabudnite: vlhké, nie mokré

Naše lavice sú vyrobené z červeného cédra, dreva, ktoré je prirodzene odolné voči plesniam a hnilobe. Avšak na čistenie lavíc sauny naozaj netreba používať príliš veľa vody.

5. Vysušte saunu

Po skončení saunovania môžete podložiť dvere, aby zostali otvorené a zo sauny sa mohla vyvetrať všetka nadmerná vlhkosť.

6. Zbrúste to

Odolných škvŕn alebo tmavých fľakov v saune sa zbavíte pomocou jemného brúsneho papiera.

7. Použite kyselinu

blog02Na hĺbkové vyčistenie veľmi výrazných škvŕn môžete použiť roztok kyseliny etándiovej (nazývanej tiež šťavelovej či oxálovej) a teplej vody. Kyselina pomáha vybieliť drevo sauny do jeho pôvodnej svetlej farby.
A teraz si sadnite do sauny. Oprite sa. Vyložte si nohy. Ľahnite si. Naše robustné, odolné lavice a príslušenstvo z červeného cédra vám poskytne príjemnú oporu v každej polohe, ktorú si v saune nájdete. Nič sa nevyrovná pocitu, keď vstúpite do svojej súkromnej zóny úniku pred okolitým svetom.

Ďalšie informácie o našej kompletnej ponuke domácich sáun získate na telefónnom čísle 0918 29 42 66 alebo na e-mailovej adrese info@barelovesauny.eu.

Share This