Výrobky výnimočnej kvality

Potešte svoje zmysly

Veríme, že skutočný saunový zážitok musí potešiť všetky zmysly. Už len pohľad na ručne vyrobenú konštrukciu a výnimočný štýl barelovej sauny prináša relax pre oči. Červený céder je jemný a veľmi príjemný na dotyk. Sladkastá vôňa cédrového dreva poteší váš čuch. A počúvanie zvuku vody tečúcej po kameňoch pohladí a uvoľní vašu myseľ. A napokon môžete doslova pocítiť chuť vlhkej pary, ktorá naplní vzduch po poliatí horúcich kameňov vodou. Zo všetkých produktov zameraných na zdravie a relax, ktoré sú dnes na trhu, iba sauny vyrobené z cédrového dreva potešia súčasne všetky zmysly.

Životnosť

Spoločnosť Almost Heaven Saunas  i Cedar Lover patria k najznámejším a najrešpektovanejším výrobcom sáun na svete.  Každá doska je starostlivo skontrolovaná, každý profil ručne obrúsený a každý komponent individuálne zostavený, aby sme vždy vytvorili kvalitnú finálnu saunu. Barelové sauny sú vyrobené podľa fínskych tradícií a ich výhody si užívajú ľudia po celom svete.

Funkcia

Barelové sauny sa vyrábajú s cieľom ponúknuť mimoriadne efektívnu a účinnú relaxáciu. Keďže konštrukcia vnútorného priestoru minimalizuje množstvo pravouhlých rohov, v saune je menší objem vzduchu, ktorý treba zohriať. To znamená, že sauna sa vyhreje rýchlejšie než porovnateľné štvorcové sauny bez kompromisov v oblasti využiteľného priestoru alebo komfortu sedenia. Lavice sú umiestnené tak, aby poskytovali optimálnu rovnováhu medzi komfortom a množstvom miesta. Vďaka tomu si môžete saunu vychutnať v rozličných polohách sedenia či ležania. Každý model má adekvátne vetranie, ktoré umožňuje používateľovi nastaviť si prívod čerstvého vzduchu.

Grandview_CloseUp_wood_Lrg_resizeDielenské spracovanie

Naši zamestnanci sú vyškolení a skúsení remeselníci, ktorí rozumejú charakteru dreva. Niektorí z nich u nás pracujú viac ako 20 rokov a každý si plne uvedomuje, čo všetko vyžaduje kvalitný produkt. Steny, podlahy a stropy barelových sáun  sú vyrobené z hrubého masívneho dreva červeného cédra. Nepoužívame žiadne laminované časti ani nekvalitné duté drevo, ako mnohí iní výrobcovia. Každá sauna je vyrobená ručne podľa presných noriem a poskytne vám oddych po celý život.

Konštrukcia

Kvalita ručnej práce na barelových saunách je jasne viditeľná pri bližšom pohľade na použité konštrukčné techniky. Sauny  sú vyrobené tradičným „debnárskym“ spôsobom. To znamená, že sú vyrábané rovnako ako sudy na víno či vodotesné barely. Priečne dosky majú na každom konci zárez, do ktorého sa následne presne umiestni príslušný podlahový, stropný alebo stenový panel. Obvod barelu sa stiahne obručami z nehrdzavejúcej ocele, čím sa vytvorí tesný a bezpečný spoj, ktorý sa časom pri napučaní dreva ešte viac utesní. Je to dlhodobo odskúšaná a overené konštrukčná metóda, ktorú možno dosiahnuť len s využitím presných nástrojov a puntičkárskej pozornosti k detailom.

Výber materiálov

Sauna sa musí vyrábať z mäkkého dreva a najlepším materiálom je v tomto prípade kanadský červený céder. Červený céder disponuje prirodzenou odolnosťou voči starnutiu a tak je ideálnym materiálom do vonkajšieho aj vnútorného prostredia. Navyše, na rozdiel od borovice nevylučuje živicu a nezvlní sa. Naše drevo pochádza z vybraných stromov, ktoré sa ťažia v udržateľných lesoch. Každá doska je ručne profilovaná do nádherných priečnych prvkov, ktoré tvoria základ barelovej sauny. Každý komponent  totiž prispieva ku kvalite finálneho produktu. Všetok kovový materiál, či už pánty dverí alebo oceľové obruče, sú z vysoko kvalitnej antikorovej ocele. Dverové sklo je tónované a kalené, čo prispieva k vášmu komfortu a bezpečnosti. Každý komponent sauny, od veľkých kusov dreva až po najmenšie spojovacie prvky, spĺňa náročné kvalitatívne špecifikácie.

Štýl

Keď sa pozriete na barelovú saunu zblízka, uvidíte minimum spojovacích prvkov a tie, ktoré uvidíte, sú krásne zapustené do dreva. Vo vnútri sa nenachádzajú žiadne prvky, ktoré by sa zohriali a boli horúce na dotyk. Jediné, s čím príde vaše telo do kontaktu, je nádherne opracovaný červený céder, ktorý vás obklopuje odhora až nadol.

Canopy_Snow_2Pece

Barelové sauny ponúkajú na výber rôzne druhy pecí, podľa vašich individuálnych potrieb. V ponuke máme pece s výkonom od 4,5 kW do 9 kW, pričom každá sauna je vybavená vhodnou pecou s ovládaním teploty a časovačom vypnutia. Pri niektorých modeloch sáun a kúpacích kadí ponúkame aj spaľovacie pece na drevo. Bez ohľadu na to, aké vybavenie si vyberiete, splní barelová sauna  všetky vaše potreby.

Do vnútra aj von

Jednou z výhod červeného cédra je, že predstavuje ideálne drevo do vonkajšieho prostredia. Drevo z červeného cédra v spojení s antikorovou oceľou robí barelové sauny  ideálnymi do vnútorného aj vonkajšieho prostredia. Nech ju umiestnite kamkoľvek, môžete relaxovať s pokojom na duši, že vám sauna bude slúžiť dlhé roky.

Obmedzená doživotná záruka

Len sauny Almost Heaven a Cedar Lover  ponúkajú obmedzenú doživotnú záruku na konštrukciu. Je samozrejmé, že najlepšie sauny na svete by mali mať najlepšiu záruku. Keď si kúpite našu barelovú saunu, viete, že vám a vašej rodine poskytne radosť a oddych dlhé roky. Kópiu celého znenia obmedzenej záruky nájdete v inštalačnej príručke k saune. Na pece sa vzťahuje záruka poskytovaná príslušným výrobcom, v prípade spoločnosti Harvia sú to 3 roky.

Share This