Starostlivosť a údržba

Grandview_FLoor_resizeOšetrovanie kanadského červeného cédra

Kanadský červený céder je prirodzene odolný voči poveternostným vplyvom. Neošetrené vonkajšie povrchy sauny z červeného cédra časom zmenia svoju farbu na striebristo-sivú. Je vhodné nechať saunu takto zvetrať. Pôvodnú farbu dreva možno kedykoľvek obnoviť umytím povrchu vodou pomocou nízkeho tlaku.

Ak chcete zachovať bohatú a prirodzenú farbu červeného cédra, váš miestny predajca farieb a lakov vám odporučí vhodný ošetrovací prvok. Transparentné moridlo plnohodnotne zachová prirodzenú farbu cédra. Dbajte na to, aby moridlo obsahovalo blokátor UV žiarenia, vďaka čomu farba dreva odolá priamemu slnečnému žiareniu. Pri aplikácii povrchovej úpravy dbajte na dodržiavanie pokynov výrobcu produktu.

NIKDY NEOŠETRUJTE INTERIÉR SAUNY A NIKDY NENANÁŠAJTE NA VONKAJŠIE POVRCHY LAK ALEBO FARBU.

Minimalizácia presakovania vody

Silný alebo nárazový dážď môže spôsobiť presiahnutie vody do spojov medzi priečnymi doskami, čo však nijako nenaruší úžitkové vlastnosti vašej sauny. Pri montáži sauny je dôležité, aby boli obruče tesne stiahnuté a minimalizovali sa tak medzery medzi doskami. Pri montáži barelu vložte do obruče čo najviac priečnych dosiek a vyplňovacích prvkov, aby vznikli čo najmenšie medzery. Časom drevo pri navlhnutí napučí a potom sa zase stiahne. Je možné, že neskôr bude treba vložiť medzi obruče ďalšie výplňové dosky. Tie prikladáme v balení. Priečne dosky pridáte tak, že uvoľníte zámky obručí, vložíte vyplňovacie prvky a znovu obruče stiahnete.

Barel 6 winter_resizeČistenie červeného cédra

Saunu môžete pravidelne vysávať alebo vyčistiť kefou na odstránenie nečistôt, najmä ak je umiestnená vo vonkajšom prostredí. Podlaha a lavice môžu časom stratiť farbu následkom potenia, znečistenia alebo celkového opotrebovania. Znečistenie alebo škvrny môžete odstrániť pomocou roztoku sódy bikarbóny a vody. Drevo jemne utrite roztokom a potom opláchnite. Odolnejšie škvrny alebo škrabance možno vybrúsiť pomocou brúsneho papiera. Alternatívne môžete interiér sauny vystriekať vodou s nízkym tlakom a širokým rozptylom, čo pomôže účinne odstrániť aj odolnejšie znečistenie.

Geografické vplyvy

Pučanie a zmršťovanie dreva, ako aj blednutie následkom slnečného žiarenia sa líši v závislosti od intenzity slnka a množstva vlhkosti a zrážok vo vašej oblasti. Miera týchto vplyvov neovplyvňuje kvalitu vášho vybavenia, avšak môže vyžadovať doťahovanie obručí alebo nutnosť častejšie aplikovať povrchovú úpravu. Odporúčame každých pár mesiacov kontrolovať napnutie obručí a blednutie dreva, najmä v prvých mesiacoch používania, aby ste mohli na tieto zmeny adekvátne reagovať.

Havia_StainlessSteelSet-800x800Výmena kameňov

Po čase môžu kamene prasknúť a rozpadnúť sa na dve časti. Je to následok veľkých výkyvov teplôt, ktoré kamene podstupujú. Súčasťou vašej pece sú náhradné kamene pre prípad, že by ste potrebovali vymeniť prasknutý kameň. Používajte len kamene, ktoré sú určené do saunových pecí.

Náhradné diely

Ak niekedy dôjde k poškodeniu kvalitného cédrového dreva, kedykoľvek si môžete zakúpiť náhradné dosky, dvere a ďalšie diely u oficiálneho distribútora spoločnosti Almost Heaven. Často máme v ponuke na predaj aj celé fošne z červeného cédra pre ľudí, ktorí si chcú vyrobiť vlastné doplnky do sauny. Ak potrebujete zistiť ceny cédrového dreva na výrobu vlastných saunových doplnkov, kontaktujte nás.

 

 

 

Share This